Hiszpańskie media domagają się ujawnienia prawdy o odejściu Messiego. Będzie skandal?

Dzień po ogłoszeniu przez FC Barcelonę, że Messi nie zagra już w tym zespole ani jednego meczu, w Katalonii zawrzało. Wszystkie dzienniki prawie w całości są poświęcone jednej kwestii — jak to możliwe, że klub pozbywa się najlepszego zawodnika świata?

„La Marca” – dlaczego na to pozwalacie?

Dziennikarze tej gazety pytają wprost – czy to nie jest działanie na szkodę klubu? Wskazują, że władze klubu nie zgadzają się na przyjęcie pieniędzy od LaLiga. Dodają, że według wcześniejszych przecieków, kontrakt między Barceloną a Messim był już właściwie dogadany. Jednak stało się inaczej. 

„Mundo Deportivo” już szuka nowego klubu dla piłkarza. Spekulacje nie cichną od pierwszych wzmianek o tym, że Messi chce zmienić klub. Gazeta zwraca uwagę na fakt, że Messi był już praktycznie dogadany, łącznie z rezygnacją z horrendalnego wynagrodzenia. Jak widać, nawet to nie pomogło. 

„Sport” z kolei nazywa całą sytuację ogromnym dramatem. Na łamach swojego dziennika postanowił podsumować wszystkie wydarzenia, które doprowadziły do odejścia Messiego. Pokazują sporo nieścisłości w tym co oficjalnie podaje klub, a tym, co faktycznie mogło się wydarzyć. 

Co dalej z piłkarzem?

Nie milkną spekulacje co do tego, który zespół przygarnie najlepszego piłkarza świata. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, w którym Lionel Messi zagra we francuskim PSG. Wypełniłby tym samym pustkę po przechodzącym do Realu Mbappé. Inne źródła podają, że zainteresowani transferem Messiego są również chińskie jak i amerykańskie zespoły. Wszystko powinno rozegrać się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Sprawę będziemy śledzić na bieżąco.