Mamy medal w amp futbolu. Polacy zdobyli brąz w meczu z Rosją!

O ile mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej oglądają niemal wszyscy, o tyle te z ligi amp już nie do końca. A szkoda, bo ta reprezentacja odnosi ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej!

Amp Soccer, czyli?

Amp futbol to rodzaj piłki nożnej, który jest rozgrywany tylko i wyłącznie po jednostronnej amputacji kończyny. W przypadku graczy z pola, to jedna z nóg, natomiast w przypadku bramkarzy, to jedna z dłoni. Wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Sport ten bardzo szybko zdobył ogólnoświatową sławę i tysiące osób, które chciały spróbować tej aktywności fizycznej. 

W Polsce, pierwsze oficjalne treningi z amp futbolu odbyły się dopiero w 2011 roku. Pierwszym oficjalnym klubem był GKS Góra. Jak widać, kadra narodowa piłkarzy amp osiąga niesamowite efekty, których mogą nam pozazdrościć inne kraje. Niektórzy być może trafnie dodają, że tak właśnie powinni grać nasi reprezentanci w normalnej wersji piłki nożnej. 

Wygrana z Rosją o brąz

Nie da się ukryć, że polscy piłkarze jechali na te rozgrywki po złoto. Czuli się niesamowicie mocno i tak samo wierzyli w swoje umiejętności. Niestety, stracili na nie szansę, podobnie jak Rosjanie, którzy przegrali z Turcją 2-5. Mecz Polska — Rosja miał być więc medalem na otarcie łez. W końcu reprezentacja Polski wygrała go, strzelając zwycięskiego, jedynego gola. 

Niezwykła atmosfera

To niesamowite, jak w amp futbolu piłkarze wzajemnie się wspierają. Nie liczy się tu narodowość ani żadne inne uprzedzenia. Gdy Polacy rozpaczali po utracie szansy na złoto i cieszyli się z brązu, wspaniale pocieszali ich Hiszpanie. Ci z kolei w tym roku sięgnęli po najwyższe odznaczenie, delektując się swoim złotem.