Najlepszy sędzia 2021 – komu przypadnie w tym roku to ważne wyróżnienie?

Tytuł ten przyznaje Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu. Wydaje się więc, że tutaj będą się liczyć tylko suche fakty i liczby. Według nich, najlepszym sędzią 2021 roku został niemiecki arbiter, Felix Brych!

Sędzia na medal

Jednym z najlepszych na świecie i wielokrotnie nagradzanych sędziów był Pierluigi Collina. Z wykształcenia i zawodu doradca finansowy, sędziowaniem zajął się trochę z przypadku. Jednak ze względu na swoje osiągnięcia oraz uczciwe podejście do gry na każdym poziomie, uwielbiały go tłumy.

Do grona zasłużonych sędziów piłkarskich w tym roku dołączy również Felix Brych. Na codzień sędziuje on mecze Bundesligi niemieckiej oraz mecze Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA. Sędziował również wiele razy na Mistrzostwach Świata, w latach 2014, 2016, 2018 i 2020. Piłkarze również cenią go za chłodną ocenę sytuacji i pełen profesjonalizm.

Na koniec kariery

Felix Brych już podczas Euro 2020 zapowiedział, że wkrótce zakończy sędziowanie. Ostatnim jego meczem na arenie międzynarodowej był mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Interem Mediolan. Asystentami byli Mark Bush oraz Stefan Lupp. Sędzią technicznym był Daniel Schlager a na VAR pomagali mu Marco Fritz i Bastian Dankert.

Na pocieszenie dla wielbicieli tego sędziego pozostaje fakt, że będzie można oglądać jeszcze jego poczynania na boiskach ojczystej Bundesligi. Z pewnością zagwizda więc jeszcze nie raz, chociażby na naszego, rodzimego Lewego”.