Czy Legia Warszawa może spaść z Ekstraklasy? Sytuacja zespołu nie napawa optymizmem!

Po ostatnim meczu stołecznej Legii z drużyną Bruk-Bet Termalika Nieciecza, nawet najwięksi fani zespołu muszą przyznać, że dzieje się tam coś niedobrego. Jak to możliwe, że w ubiegłorocznym sezonie tak sprawnie grający zespół, szoruje teraz po dnie tabeli? Statystyki pokazują coś jeszcze – Legia może naprawdę spaść z Ekstraklasy.

Kiepski czas dla zespołu

Nikt do końca nie wie, co było kamyczkiem, który ruszył lawinę niepowodzeń w Legii. Czy to kolejny fatalny mecz, a może fala krytyki, która wzmaga się po każdym spotkaniu. Być może swoje dołożyła zmiana trenera, już trzecia w tym sezonie. Zespołowi brakuje autorytetu, który poprowadziłby ją na wyższy poziom grania.

Pseudo kibice swoimi kuriozalnymi zachowaniami również nie pomagają. Wszyscy pamiętamy napad na autobus z piłkarzami wracającymi z przegranego meczu i pobicie kilku piłkarzy. Przez ten incydent, Legia straciła dobrego napastnika. Jednym słowem, kryzys w zespole się pogłębia, a zamiast racjonalnych działań związanych z naprawą sytuacji, jest tylko gorzej.

Analitycy straszą spadkiem

O ile jeszcze pod koniec ubiegłego roku nikt nie brał na poważnie słów o tym, że Legia Warszawa Może spaść do I Ligii, o tyle obecnie, to nie jest nierealny scenariusz. A biorąc pod uwagę statystyki ostatnich meczy, gdzie zespół grający z ostatnim w lidze, zdołał oddać jeden celny strzał, to może stać się faktem.

Grupa analityków z „EuroClubIndex” obliczyła, że statystycznie, Legia najprawdopodobniej skończy rozgrywki na 13 miejscu. Biorąc jednak pod uwagę stan klubu i toksyczne relacje, może się to okazać scenariusz bardzo optymistyczny. W Internecie pojawiają się również głosy, że może spadek do 1 ligi nie byłby dla zespołu taki zły. Zamiast ciągłych przepychanek, doszłoby do totalnego przetasowania zarówno wśród kadry piłkarskiej jak i w zarządzie. I być może tego właśnie potrzeba stołecznej Legii?

Szukasz więcej informacji z Warszawy? Koniecznie sprawdź terazwarszawa.pl