Jak będzie wyglądać kadra na Euro 2024 w Niemczech? Powieje świeżością!

Nie da się ukryć, że najbliższe rozgrywki Euro 2024, które zorganizują nasi zachodni sąsiedzi, będą niezwykle emocjonujące. To jak będzie wyglądać nasza kadra, w dużej mierze zależy od dyspozycji zawodników, ale czasu nie oszukasz.

Ostatnie Euro Lewego?

Jako kluczowego zawodnika w reprezentacji z pewnością tak. Robert Lewandowski jest obecnie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, jednak dwa lata to bardzo dużo. A jeszcze więcej dla piłkarza, który na codzień aktywnie gra w jednej z najlepszych drużyn w Europie.

Z kim w eliminacjach Euro 2024?

Okazuje się, że nasza reprezentacja będzie miała teoretycznie łatwe zadanie aby pojechać na Euro 2024. W koszyku „E” znalazły się takie kraje jak Czechy, Albania, Wyspy Owcze oraz Mołdawia. Trener reprezentacji będzie miał więc sporo czasu, aby wypróbować różne rozwiązania, również personalne.

Kto musi usunąć się w cień?

Z pewnością jednym z takich piłkarzy jest Grzegorz Krychowiak, który ma już 32 lata i delikatnie rzecz ujmując, nie złapał najwyższych not w obecnych rozgrywkach. Kolejnym takim graczem jest dzisiaj 34 letni Kamil Grosicki. Za dwa lata raczej już nie będzie w pełni dyspozycyjny, aby rywalizować z najlepszymi w Europie.

Młodzi na prowadzenie

Natura nie zna pustki i nie inaczej jest w przypadku piłki nożnej. Zamiast dwóch wspominanych zawodników, polski szkoleniowiec na do dyspozycji młodą ale już doskonale grającą kadrę. Będzie to 26 letni Jan Bednarek oraz 22 letni Jakub Kawior.