Piłka do futbolu – jak wybrać tę najlepszą?

Piłka nożna jest jednym z najbardziej emocjonujących sportów na świecie. Miliony fanów w każdym kraju kibicuje swoim drużynom, poświęcając wolne chwile na rozgrywki w towarzyskim gronie. Piłka jest najważniejszym elementem każdego meczu. Jak wybrać model, który zapewni komfortową rozgrywkę?

Piłka nożna jest jednym z najbardziej emocjonujących sportów na świecie. Miliony fanów w każdym kraju kibicuje swoim drużynom, poświęcając wolne chwile na rozgrywki w towarzyskim gronie. Piłka jest najważniejszym elementem każdego meczu. Jak wybrać model, który zapewni komfortową rozgrywkę?

Dyscyplina gry według FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłkarska dzieli grę w piłkę na 3 rodzaje, a każdy z nich wymaga innego sprzętu. Piłki nożne do gry w futbol mają wagę od 410 do 450 gramów, a ich obwód waha się między 68 a 70 centymetrów. To najpopularniejszy rodzaj sprzętu użytkowany na stadionach futbolowych światowej klasy. Warto wspomnieć, że Adidas jest marką od lat wspierającą ten sport, stąd nic dziwnego, że piłki nożne Adidas cieszą się największą popularnością.

Wśród pozostałych rodzajów gry w piłkę wyróżnia się mecze halowe, wymagające sprzętu o wadze od 400 do 440 gramów i obwodzie od 62 do 64 centymetrów, a także grę w piłkę plażową sprzętem o zbliżonej wadze, jednak większym obwodzie – od 68 do 70 centymetrów.

Parametry piłki dobrej jakości

Zakup własnej piłki nożnej może wprawić w zakłopotanie. W ofercie sklepów jest ogromny wybór piłek, różnych pod względem budowy, koloru czy przeznaczenia. To właśnie konstrukcja piłki wpływa na jej trwałość, dlatego warto wiedzieć o funkcjach poszczególnych warstw.

Głównym elementem konstrukcji piłki jest materiał osłonowy, składający się z kilku lub kilkudziesięciu łat. Najczęściej stosowanym materiałem wierzchniej części piłki jest PVC (najtańszy), PU, TPR oraz skóry naturalnej – te trzy tworzywa stosowane są w piłkach wyższej klasy z uwagi na wysokie właściwości hydrofobowe. Niektóre modele pokrywa się dodatkowo wodoodpornym laminatem, który umożliwia grę w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Łączenie paneli – wyjątkowa trwałość

Najtańsze modele piłek mają panele klejone, które niestety cechuje niezbyt wysoka trwałość. Solidnej jakości piłki nożne mają panele zszywane ręcznie lub maszynowo, a od kilku lat sprzęt tego typu produkuje się z wykorzystaniem metody zgrzewania. Przy zakupie zawsze warto zwrócić uwagę na staranność wykonania – równomierne rozmieszczenie szwów czy brak wystających nitek można uznać za synonim dobrej jakości produktu.

Piłki nożne Adidas – gdzie kupić?

Marka Adidas od lat słynie z produkcji wysokiej klasy odzieży, obuwia oraz sprzętów sportowych. Piłki nożne Adidas są najchętniej wybierane zarówno do gry na osiedlowym boisku, jak i na profesjonalnej murawie. Poszukując dobrego produktu w atrakcyjnej cenie, warto zapoznać się z ofertą sklepu Numer1.store, który jest sprawdzonym i cieszącym się świetną opinią dostawcą markowych produktów dla miłośników futbolu.

Numer1.store to sklep internetowy, którego asortyment jest dedykowany profesjonalistom i amatorom futbolowych rozgrywek. W ofercie sklepu znajdują się zarówno ochraniacze i rękawice bramkarskie, jak i piłki nożne, odzież oraz obuwie. Markowe produkty w konkurencyjnych cenach cechuje ponadprzeciętna jakość, którą można zagwarantować sobie kilkoma kliknięciami myszki.