Leo Messi z problemami po przebytym koronawirusie. Kiedy wróci do pełni sił?

Jak wszyscy wiemy, COVID-19 nie oszczędza nikogo. O ile dzieci wciąż przechorowują go raczej bezobjawowo, o tyle dorośli różnie sobie z nim radzą. Ostatnio do mediów przedostała się informacja o słabej dyspozycji Leo Messiego. Okazało się, że wszystko przez koronawirusa.

Dwa lata pandemii

Wciąż pamiętamy czasy, gdy pojawiały się pierwsze informacje o niebezpiecznym wirusie grypy, który atakuje nawet najsilniejsze organizmy. Nikt wtedy nie przypuszczał, że jego pojawienie będzie miało tak daleko idące konsekwencje. Kolejne restrykcje i obostrzenia, aż w końcu szczepienia spowodowały, że świat musiał rezygnować praktycznie ze wszystkiego.

Zobacz również: Czy musiało dojść do rzezi chomików? Wszystko przez koronawirusa!

Zmienia się również system rozgrywek piłkarskich w poszczególnych krajach, a nawet sposób, w jaki trenują sportowcy. Szybko zauważono, że koronawirus potrafi zrobić prawdziwe spustoszenie, a co za tym idzie, powrót do pełnej formy zajmuje o wiele więcej czasu. I to spotkało wielokrotnego zdobywcę „Złotej Piłki” Leo Messiego.

Nie będzie go z Argentyną

Messi zachorował na COVID-19 w święta Bożego Narodzenia. Mimo że od tego czasu minęło już sporo czasu, wciąż nie może dojść do siebie. Oznacza to, że nie zagra w meczu reprezentacji swojego kraju w ramach kwalifikacji do nadchodzących mistrzostw świata. I to ani z Chile, ani z Kolumbią.

Czy Argentyna poradzi sobie bez swojego kluczowego zawodnika? Z pewnością to dla nich spora strata, zwłaszcza że z gry w piłkę nożną zrezygnował również Aguero. Wiadomo już, że pod nieobecność Messiego, kapitanem argentyńskiego zespołu będzie Angel Di Maria.

Jeden komentarz w temacie “Leo Messi z problemami po przebytym koronawirusie. Kiedy wróci do pełni sił?

Dodaj komentarz