Nietypowa wymiana koszulek. Messi dostał prezent od Papieża Franciszka

Niewielu z nas wie, że w Watykanie również jest drużyna piłkarska. Być może nie zbiera najważniejszych nagród, ale ma nietypowego kibica, samego Papieża Franciszka. Ostatnio Leo Messi pochwalił się, że otrzymał od watykańskiego klubu koszulkę, z podpisem Papieża!

Koszulka za koszulkę

W październiku ubiegłego roku, to Leo Messi wysłał specjalnie do Papieża Franciszka swoją koszulkę z autografem. Wiedział, jak bardzo jego ekscelencja kibicuje futbolowi, więc uznał to za miły gest. Nie mógł jednak zrobić tego osobiście, ze względu na pandemię. Poprosił więc francuskiego premiera, aby zrobił to w jego imieniu.

Po więcej świeżych newsów o Paris Saint Germain, zerknij na psgfc.pl

Leo Messi podobnie jak Neymar to światowa pierwsza liga w piłce nożnej. Świadczy o tym, chociażby kolejna z rzędu złota piłka, jaką zdobył Messi. Na swoich mediach społecznościowych nie kryją się z tym, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami. Papież Franciszek docenił gest piłkarza i postanowił się odwdzięczyć.

Spotkanie z Biskupem

Po meczu PSG z Remis argentyńczyk wraz z Neymarem wybrali się na spotkanie z biskupem Emmanuelem Gillbarem. Miał dla Messiego prezent, koszulkę watykańskiego zespołu, podpisaną przez samego papieża Franciszka. Biskup w imieniu papieża wyraził wdzięczność za otrzymaną w ubiegłym roku koszulkę.

Życzył również powodzenia w nadchodzących rozgrywkach i udzielił specjalnego błogosławieństwa. Możemy mieć tylko nadzieję, że podziała i zarówno Neymar jak i Messi w końcu zaczną zachwycać grą piłkarską w PSG na najwyższym poziomie.