Robert Lewandowski nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem. I to już drugi raz z rzędu!

„World Soccer” co roku wybiera najlepszego piłkarza roku. Głosują tu dziennikarze magazynu, którzy w obiektywny sposób oceniają całość gry konkretnych piłkarzy. Tym razem wyróżnienie to otrzymał ponownie Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski.

Plebiscyt „Piłkarz Roku”

Magazyn „World Soccer” pojawia się w Wielkiej Brytanii od 1960 roku i cieszy się nieprzerwanie ogromną popularnością. Od 1982 roku z czasopismo to organizuje plebiscyt na „Piłkarza Roku”, „Menadżera Roku” oraz „Drużynę Roku” Dopiero od niespełna dwóch lat takie wyróżnienia są przyznawane w piłce nożnej kobiet.

Pod koniec grudnia, tuż przed Sylwestrem, magazyn ogłosił, że tytuł „Zawodnika Roku” otrzyma właśnie Robert Lewandowski. Grający na co dzień napastnik Bayernu Monachium zostawił daleko w tyle zarówno Jorginho jak i Lionela Messiego.

Zobacz również: Czy Lewy w końcu dostanie Złotą piłkę?

Nagroda na otarcie łez?

Ciekawe jest to, że wspomniane wyróżnienie jest przyznawane na takich samych zasadach, jak „Złota piłka”. Głos oddaje tam ponad 40 dziennikarzy magazynu oraz zagranicznych korespondentów. Jak widać, w ocenie „World Soccer” Lewandowski miał o wiele lepszy sezon niż chociażby Messi czy Christiano Ronaldo.