Rodzaj korków piłkarskich – turfy dla dzieci

=Piłka nożna to bardzo popularny i wszechstronny sport, przeznaczony zarówno dla młodych odbiorców, jak i dorosłych graczy. Aby móc swobodnie rozwijać własne umiejętności i pasje warto dobrać odpowiednie wyposażenie piłkarza. Jednym z podstawowych elementów ubioru są buty. Jakie obuwie nadaje się do gry na trawie, a jakie na hali? Czym są korki turfy dla dzieci? Jakie posiadają cechy charakterystyczne? Jak wybrać odpowiedni model?

Turfy – opis i cechy butów

Każdy piłkarz, bez względu na poziom zaawansowania oraz nabyte umiejętności, do gry powinien używać odpowiednich butów. Dzięki nim możliwe jest dokładne prowadzenie i podawanie pliki, a przede wszystkim stabilne utrzymanie się na podłożu boiska. Ze względu na różnorodność powierzchni producenci stworzyli całą gamę korków, które odpowiadają poszczególnym warunkom. Jednymi z nich są turfy dziecięce. Czym one są? Jakie posiadają cechy? Gdzie i kiedy zakładać tego rodzaju obuwie?

Wspomniane korki to sprzęt najczęściej wykorzystywany podczas niekorzystnych warunków. Niegdyś nazywane były śniegówkami i przeznaczone do gry na grząskim, niekiedy zmarzniętym terenie. Dziś stosowane zazwyczaj na sztucznych nawierzchniach, jak również boiskach znajdujących się na świeżym powietrzu.

Przyglądając się bliżej turfom dziecięcym można zauważyć cechy charakterystyczne już na poziomie podeszwy. Spód sprzętu skonstruowany jest tak, by zawodnik nie ślizgał się po murawie, jak również bezpiecznie mógł podążać za piłką. Podbicie wykonane jest z gumy o gęsto ułożonych, małych wypustkach. Po co? Co daje tego rodzaju konstrukcja? Otóż tzw. korki umieszczone na spodniej części obuwia pozwalają równomiernie rozłożyć ciężar ciała, jednocześnie stwarzając komfort podczas biegania, kopania czy wykonywania zwodów. Piłkarz posiada jeszcze więcej punktów podparcia.

Zalety tego rodzaju korków

Turfy dziecięce to niezbędny atrybut każdego młodego sportowca. Dzięki tego rodzaju butom możliwe jest jeszcze efektywniejsze rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Ponadto gra w tego rodzaju sprzęcie zapewnia większe bezpieczeństwo oraz kontrolę podczas aktywności. Są one wygodne, trzymają się nogi, jak również poprawiają skuteczność gry. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie ruchu na zewnątrz, bez obawy o warunki pogodowe.

Jak wybrać obuwie do gry dla dzieci

Wybór turfów dziecięcych powinien być dobrze przemyślany. Na dobry zakup wpływ posiada wiele czynników. Warto więc przeanalizować potrzeby, wymagania i oczekiwania młodego sportowca, jak również dopasować model do własnych, indywidualnych możliwości i predyspozycji. Parametry i właściwości na, jakie należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu piłkarskiego obuwia to m.in.:

– rozmiar korków,
– materiał wykonania,
– zagęszczenie korków w podeszwie,
– jakość wykonania,
– wiązania i zabezpieczenia,
– wysokość cholewki,
– producent, opinie innych, itp.