Wyjątkowa kolejka od Lecha Poznań. Otrzymały ją w prezencie prawie wszystkie zespoły z którymi grał Lech!

Setne urodziny Lecha Poznań to pretekst do wielu ciekawych imprez promujących zespół w całej Polsce ale i w Europie. Po raz pierwszy awansowali do europejskich pucharów w 1978 roku i w całej swej karierze mierzył się z 57 klubami z 32 krajów. W ciekawy sposób postanowił więc uczcić swoje urodziny, wysyłając do swoich przeszłych rywali nietypową pamiątkę.

Kolejorz zobowiązuje

Prawie każdy zespół otrzymał kolejkę, której pierwszy wagonik symbolizuje Lech Poznań a kolejne to zespoły z którymi Lech grał w rozgrywkach europejskich. Jest więc MSV Duisburg, Liverpool FC, Manchester City czy Juventus FC. Całość pięknie symbolizuje fakt, z jak wieloma zespołami w trakcie swojej kariery mierzył się ta poznańska drużyna.

Szukasz więcej informacji o angielskiej piłce? Zobacz portal eliverpool.pl

Nie każdy otrzymał

Ten nietypowy prezent jednak nie mógł dotrzeć do wszystkich klubów. Powód był bardzo prozaiczny – te zespoły piłkarskie po prostu przestały istnieć. Tak było w przypadku Chazaru Lenkoran z Azejberdżanu i Dnipra Dniepropietrowska. Jednocześnie w geście solidarności z Ukrainą, postanowiono nie wysyłać pamiątek do trzech rosyjskich klubów. Były to Spartak Moskwa, Terek Groźny i CSKA Moskwa. Pociągu nie otrzymał również białoruski Szachtiora Soligorsk.