Mecz reprezentacji Polski już niebawem. Wygląda na to, że wszystko jej sprzyja!

Polska reprezentacja piłki nożnej już na tydzień przed meczem zawitała do Chorzowa. Tam będzie jeszcze trenować oraz przygotowywać się do starcia barażowego ze Szkocją na Stadionie Śląskim. Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie!

Aż 33 powołania

Nie da się ukryć, że nowy selekcjoner reprezentacji Polski ma o wiele łatwiejsze zadanie niż jego poprzednik. Nie musi zmagać się z ciągłymi niedoborami kadrowymi, które to jeszcze rok temu były selekcjonerską codziennością. Czołowi piłkarze nie borykają się z kontuzjami ani innymi przykrymi niedogodnościami uniemożliwiającymi im grę. Czy więc wygrana Polski w meczu jest przesądzona? O tym jeszcze za wcześnie mówić, jednak możemy być dobrej myśli.

Polscy piłkarze pomagają Ukrainie

Jako pierwszy, zdecydowany sprzeciw względem meczu z Rosjanami wyraził kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Potem do głosu doszedł również prezes PZPN i to od niego właśnie ruszyła lawina bojkotująca reprezentację Federacji Rosyjskiej z rozgrywek do nadchodzącego Mundialu. Będąca pod presją opinii publicznej FIFA musiała ugiąć się i choć niechętnie, to wykluczyła zawodników rosyjskich z rozgrywek.

Piłkarze z reprezentacji Polski mają jednak ogromne serce, bo pośrednio bądź bezpośrednio, są związani z Ukrainą. Wojciech Szczęsny w emocjonujących wpisach zastrzegał, że nie zagra z najeźdźcami ojczystego kraju jego żony. Tomasz Kędziora musiał uciekać z Kijowa. Kamil Glik z własnych funduszy kupił karetkę kursującą do Ukrainy po ciężko chore dzieci. Z kolei Grzegorz Krychowiak wymusił rozwiązanie kontraktu z Krasnodarem, tym samym podburzając innych grających w zespole obcokrajowców.

Z drugiej strony Maciej Rybus ma żonę i synów urodzonych w Rosji. Podobnie jak Sebastian Szymański, nie rozwiązali swoich kontraktów z moskiewskimi klubami. Mimo że wylała się na nich fala bejtu, trzeba umieć postawić się również w ich sytuacji – po prostu robią swoje i to zgodnie ze swoim sumieniem. Na stadionie w Chorzowie nie zobaczymy jednak tych piłkarzy, utknęli na kwarantannie z powodu koronawirusa.

Więcej newsów ze świata sportu znajdziesz na ludziesportu.pl