Zmarł Hugo Maradona – brat „boskiego Diego”

Pod koniec grudnia ubiegłego roku piłkarski świat obiegła smutna wiadomość. W wieku 52 lat zmarł brat Diego Maradony, Hugo. Jako przyczynę śmierci podano atak serca. Sportowca nie udało się uratować, mimo błyskawicznej akcji reanimacyjnej.

Brat Raula i Diega

Hugo Maradona urodził się 9 maja 1969 roku w Lanus, jako jeden z trzech braci Maradona. Był argentyńskim piłkarzem, który najlepiej czuł się na pozycji pomocnika. W ciągu swojej burzliwej kariery najpierw grał w piłkę nożną a potem sam był trenerem.

Swoje pierwsze kroki stawiał w zespole Argentinos Juniors z Primera B Nacional. Dwa lata po debiucie, w 1987 roku, przeniósł się do włoskiego Ascoli Calcio. Rozegrał tam 13 spotkań i w lidze zajął 12 miejsce. Następnie przeniósł się do Hiszpanii, gdzie grał w Rayo Vallecano, a potem do Rapidu Wiedeń. Szybko jednak wyjechał do Wenezueli, aby potem zacząć grę w japońskich klubach. W 1998 roku oficjalnie zakończył karierę piłkarską.

Krótka kariera trenerska

Stanowisko trenera objął w sześć lat po zakończeniu przygody z zawodowym futbolem. Pod jego czujnym okiem, w latach 2004-2005 grał zespół Puerto Rico Islanders. Zespół nie zdobył wtedy żadnych wielkich odznaczeń w lidze USL First Division.

Życie prywatne Hugo Maradony to kochająca żona, Paola Morra i trójka dzieci, która obecnie mieszka w USA. On wraz z żoną, mieszkali w domu w Monte di Procida niedaleko Neapolu. Pozostał więc tylko jeden z braci, Raul, który również wiązał swoje życie z grą w piłkę nożną.