Największe legendy w historii Legii Warszawa

Legia Warszawa to zasłużony dla polskiego footballu klub.

Popularni 'Wojskowi’ dwukrotnie wchodzili do fazy grupowej Champions League, w rankingu obejmującym całościowo wszystkie sezony ligowe, klub ten zajmuje pierwsze miejsce. W historii klubu, złotymi zgłoskami zapisało się wielu zawodników.

Kto był najlepszym zawodnikiem w historii Legii Warszawa?

Opinie kibiców co do tego, który zawodnik był najlepszy w historii Legii są podzielone. Kibice najczęściej wymieniają Kazimierza Deynę oraz Lucjana Brychczego, czasami pojawiają się też głosy, że najlepszy był Ernest Pohl, który jednak przez bardzo krótki czas przywdziewał koszulkę stołecznego teamu.

Zasadniczo twierdzi się, że Kazimierz Deyna więcej osiągnął na niwie reprezentacyjnej podczas kiedy Lucjan 'Kici’ Brychczy więcej zdobył z klubem. Popularny 'Kici’ po zakończeniu kariery zawodniczej, w różnym charakterze związany był z Legią. Wojciech Kowalczyk, kolejna z gwiazd Legii mówi, że dla przyszłych pokoleń legionistów, pan Lucjan Brychczy był jak najlepszy ojciec.

Który piłkarz jest legendą Legii w ostatnim XX-leciu?

W ostatnich sezonach, jednym z najlepszych piłkarzy stołecznej drużyny był Michał Kucharczyk. W sezonie 2016/2017, kiedy Legia Warszawa po raz ostatni weszła do fazy grupowej Champions League, w rewanżu bramkę na 1:1 zdobył Michał Kucharczyk. Po odejściu Michała Kucharczyka do Urału Jekaterynburg, stołeczni kibice mogli doświadczyć jak wiele popularny 'Kucharz’ znaczył dla Legii. Dzisiaj z usług Kucharczyka korzysta szczecińska Pogoń, Portowcy są bardzo zadowoleni z eks reprezentanta Polski. Tutaj więcej o piłkarzu o którym będą długo pamiętać w Legii, czyli o Michale Kucharczyku.

Z pewnością należy docenić także innych zawodników, bardzo dobrze pokazywał się Miroslav Radovic, serce na boisku oddawał dla klubu Nemanja Nikolic, teraz swoją wysoką pozycję wypracowuje Hiszpan Carlitos, który do Warszawy trafił z greckiego Panathinaikosu.