Pierwszy sezon Juliana Nagelsmanna w Bayernie to już przeszłość. Jak ocenia jego pracę Oliver Khan?

Nim rozpocznie się kolejny sezon piłkarskich rozgrywek, pora na małe podsumowania. W Bayernie nie milkną echa rozgrywek transferowych, które w dużej mierze obnażyły, jak działają największe kluby. Teraz pora na podsumowanie działalności trenerskiej. Prezes klubu, Oliver Kahn mówi, że oczekiwania na przyszłe sezony nie maleją.

Pochwały dla Nagelsmanna

Bayern Monachium w ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo kraju. Pierwsze mecze przeprowadzone były wręcz koncertowo. Końcówka pokazała jednak, że nie wszystko gra w bawarskim zespole. Być może duży wpływ miały na to medialne spekulacje dotyczące potencjalnych transferów. Jeden z nich jeszcze się nie skończył

Zobacz również: Co dalej z transferem Lewandowskiego? Medialna szopka trwa!

Kiedy finał Ligii Mistrzów?

Pierwsza z uwag, jaką prezes Bayernu ma do obecnego trenera, to fakt, że zespół nie wygrał Ligii Mistrzów. Zespół z Bawarii miał być przede wszystkim zespołem liczącym się w najwyższych rozgrywkach. Tego zabrakło. Kolejny aspekt dotyczy wprowadzania nowych zawodników. Tylko pozwalając grać świeżemu narybkowi, Bayern jest w stanie być na fali przez długi czas.

Niemieckie media spekulują, że zdecydowanie za mało na murawie było widać takich zawodników jak Jamal Musiala, Paul Wanner czy Ryan Gravenberch. Można więc mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie zobaczymy ich na meczach zdecydowanie częściej.

Szukasz więcej informacji o Bayernie Monachium? Zobacz portal ebayern.pl