Liga Mistrzów w Krakowie? Stadion Wisły może być gospodarzem niezwykłego wydarzenia!

Niestety, polskie kluby piłkarskie w ostatnich latach nie dostarczyły nam zbyt wielu rozrywek w Lidze Mistrzów. Rozgrywki w Pucharze Europy to maksimum, które mogliśmy oglądać z naszymi rodzimymi zespołami w roli głównej. Pojawiła się jednak ciekawa opcja – stadion przy Reymonta w Krakowie mógłby być gospodarzem rozgrywek grupowych Ligii Mistrzów!

Chodzi o Dynamo Kijów

Władze tego zespołu zwróciły się z zapytaniem, czy na krakowskim stadionie nie mogłyby odbyć się mecze Dynama Kijów w meczu 2 rundy eliminacji. Podjął by wtedy Fenerbahce SK. Mecz rewanżowy miałby wtedy odbyć się w Stambule tydzień później.

Zobacz również: Kuba Błaszczykowski kończy karierę?

Miast Kraków, do którego faktycznie należy stadion, nie widzi przeszkód w organizacji całego wydarzenia związanego z meczem. Co więcej, oferuje, że może zorganizować takich meczy nawet 6, aby w pełni zagwarantować zaplecze dla ukraińskiego klubu piłkarskiego. Nie jest jednak pewne, czy to właśnie stolica Małopolski będzie gospodarzem.

Nie tylko Kraków

Z podobnym zapytaniem spotkało się jeszcze jedno polskie miasto, Wrocław. Na liście potencjalnych kandydatów jest również Bukareszt. Jednak to właśnie za stolicą Małopolski przemawiają nie tylko rozwiązania związane z infrastrukturą. W okolicach Krakowa mieszka około 230 tysięcy obywateli ukraińskich. Uciekli oni przed wojną albo też, na stałe zamieszkali w naszym kraju.

Szukasz wiadomości z regionu? Zobacz portal: malopolskainfo.pl