Złota Piłka 2022

Złota Piłka 2022 – największy szok to nie nagroda dla Benzemy!

Nie da się ukryć, że gala Złotej Piłki zawsze budziła spore kontrowersje. Kryteria, jakimi posiłkowało się jury, nie do końca do wszystkich przemawiają. Tak samo było i w tym roku, gdy ogłoszono, że najlepszą drużyną sezonu jest Manchester City. Komu to się nie podobało najbardziej?

Najlepsi wg „France Football”

Gala Złotej Piłki to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie footballu. Chociaż najgłośniej jest o zdobywcach tytułowej statuetki w kontekście najlepszego piłkarza, to nagradzane są również całe drużyny. W Polsce wszyscy żyli tym, czy w tym roku Robert Lewandowski otrzyma w końcu to najwyższe wyróżnienie. Jak wiemy, w ostatecznej klasyfikacji wylądował na 3 miejscu. Złota Piłka 2022 przyniosła jednak inne zaskoczenie.

Zobacz również: Tak Leo Messi chwali się swoimi Złotymi Piłkami!

Złota Piłka 2022 – najlepszy zespół

Kiedy na gali odczytano najlepszy zespół minionego sezonu, wielu zamarło ze zdziwienia. Według dziennikarzy i jury Fance Football został nim Manchester City. Decyzja ta dziwi, chociażby dlatego, że zespół został wyeliminowany z Ligi Mistrzów przez trzeci w zestawieniu, Real Madryt.

Manchester City być może w angielskiej lidze brylował, jednak na arenie międzynarodowej nie radził sobie już tak dobrze. Zdziwienie wywołał również fakt, że na drugim miejscu uplasował się Liverpool, a wspomniany Real Madryt dopiero na trzecim.

Szukasz więcej sportowych informacji? Zobacz portal sportstechnologys.pl